O mnie

Cześć!

Nazywam się Anna Urbańska i jestem dietetyczką, absolwentką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Zdrowe odżywianie to moja pasja i praca. Jeść musi każdy, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że to, co ląduje na talerzu, ma bezpośredni wpływ na jakość życia!  Zdrowe odżywianie to furtka do większej energii, zapobiegania chorobom, lepszego wyglądu, dobrego samopoczucia, dłuższego życia w zdrowiu, poprawionej koncentracji, wydajności… ma wpływ na każdy obszar!

Dietetyka to nauka, w której panuje wiele sprzecznych poglądów, częste są czasowe mody i trendy. Nie śledząc najnowszych doniesień nauki na bieżąco, łatwo się pogubić. Ja staram się zachować racjonalne podejście, ciągle się uczę i rozwijam. Choć „moda” na zdrowe odżywianie się rozwija, to dalej wiele osób nie wie, jak poradzić sobie ze zmianą nawyków żywieniowych.  Staram się rozwiewać wątpliwości panujące wokół różnych tematów dietetycznych na podstawie rzetelnej naukowej wiedzy. Jedno wiem na pewno- nie ma diety uniwersalnej, ani diety cud. Dieta powinna współgrać z właścicielem i tylko wtedy jest w stanie działać cuda.

Coś więcej o mnie? Moje największe pasje (poza dietetyką samą w sobie) to podróżowanie i jedzenie. Skutecznie łączę te dwa obszary. Moim żywiołem jest woda. Uwielbiam wszelkie sporty wodne, od pływania po windsurfing i surfing. Mam tysiąc pomysłów na minutę i dużo entuzjazmu, którym zarażam wszystkich wokół. W życiu staram się chwytać każdą okazję, którą dostaję i pokonywać własne słabości. W praktyce oznacza to, że rzadko się nudzę.

Chętnie wspomogę Cię w drodze do zdrowszego odżywiania i poprawy jakości życia.